השלמת פרויקט הקולחים

אגודת המים חרוד

השלמת פרויקט הקולחים

מפעל הקולחים הוא שינוי הדרגתי של מקור המים להשקיה – מעבר מהקידוחים (המומלחים בהדרגה ומאיימים להמלחה גוברת בגין שאיבה של הפלסטינאים – סימנים כבר יש בשטח) למים מושבים ממפעל תשלובת הקישון של חברת מקורות בעמק יזרעאל. מפעל הקולחים מתוכנן לקבלה של עד 20 מלמ"ק לשנה כאשר בשלב זה מקבלים כ 6-7 מיליון בשנה והכמויות אמורות לגדול בעתיד. הכמות של 20 מיליון כוללת גם אספקה לצרכנים שאינם חברי האגודה בכמות של כ 3 מיליון ועוד כ 2.5 מיליון העברה לאזור בית שאן. מפעל הקולחים מבוסס על מפעל האגודה הקיים כאשר הקולחים המתקבלים ממפעל תשלובת הקישון הם קולחים המאושרים ע"י משרד הבריאות להשקיית כל הגידולים (כולל גידולי עלים למאכל) והם נמהלים במפעל האגודה בהתאם לצרכי מערכת התפעול כולל איגום בחודשי החורף במאגרים יחד עם מי הקידוחים. באופן זה החקלאי אינו צריך לשנות את סל הגידולים וכל הדרישה היא לקבל את אישור משרד הבריאות (הניתן ללא מגבלות).
בעקבות הצורך להקמת איגום נוסף, הוקם מאגר מולדת 2, ("מאגר השניים") בשיפולי רמת יששכר בגובה של 155 מטר. האגודה נמצאת בשלב סיום מפעל ההשבה ומתכננים בשלב זה להגדיל עוד שתי בריכות אופרטיביות: ג'ופה 80+ו 210+ בתקציב של כ 8.0 מיליון ₪.

פרויקטים נוספים

פרויקט ההתפלה

לאספקת מים לשתייה באיכות ראויה העומדת בתקנים הנדרשים. בגלל איכות מי הקידוחים (שהומלחו) פועלת האגודה לשיפור איכות המים המסופקים. הכוונה להתפיל את מי הקידוחים המלוחים

קרא עוד »

פרויקט הפקת אנרגיה סולארית

האגודה בוחנת מספר הצעות להפקת אנרגיה סולארית באמצעות מערכות פנלים צפות במאגרים. קיימות מספר חברות העוסקות בנושא והאגודה נמצאת במגעים עם חלקן לקידום הנושא.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן